Laboratórium dopravnej a manipulačnej techniky

Laboratórium je disponované v špecializovanej laboratórnej hale vybavenej mostovým žeriavom s nosnosťou 12,5 tony. V hale sú modernizované rozvody elektrickej siete prispôsobené vysokonapäťovému odberu silových elektrických zariadení. Podlaha je vybavená odpruženým oceľovým roštom. Hala je priamo určená na využitie pre ťažké laboratórne účely – vysokovýkonné skúšobné zariadenia, veľké skúšobné vzorky a intenzívne dlhodobé mechanické zaťažovanie s využitím elektrohydraulických, pneumatických a iných zariadení.

V laboratóriu je inštalovaný Skúšobný stav brzdných komponentov RAILBCOT. Je to originálne skúšobné zariadenie (prototyp) s definovanými možnosťami experimentálneho železničného výskumu. Súčasťou laboratória je nové riadiace stanovište (velín), v ktorom je umiestnená meracia a vyhodnocovacia technika ako aj jadro informačno-komunikačného zázemia celého laboratória. Skúšobný stav je vybavený snímačmi sily, snímačmi otáčok, termočlánkami. Jadro meracieho systému tvoria dve dátové zbernicové skrine, ktoré sprostredkuvávajú komunikáciu od skúšobného stavu ku riadiacemu počítaču. Riadiaci počítač na základe špecifikovanej záťažovej kolekcie a informácií zo stavu programovo riadi činnosť hnacieho elektromotora, elektropneumatických ventilov, servomotorov na modelovanie jazdnej dráhy dvojkolesia a vo všeobecnosti celú činnosť skúšobného stavu.

Virtuálna prehliadka

GPS SURADNICE: