My na stredných školách

Strojárstvo na Slovensku neustále naberá na atraktivite. Počet vysokoškolsky vzdelaných ľudí, ktorí sú pripravení nastúpiť do strojárskej praxe, je ale pomerne nedostatočný.

V oblasti vzdelávania preto na Strojníckej fakulte Žilinskej univerzity v Žiline venujeme značnú pozornosť propagácii strojárskeho vzdelávania medzi študentami gymnázií a stredných odborných škôl. Snažíme sa im prezentovať možnosti, ktoré budú mať po vyštudovaní Strojníckej fakulty ŽU v Žiline.

V prámci propagácie strojárskeho vzdelávania na našej fakulte navštevujeme gymnáziá a stredné odborné školy, kde majú študenti možnosť dostať informácie z "prvej ruky" priamo od pracovníkov, študentov a doktorandov Strojníckej fakulty ŽU v Žiline, ako aj od našich absolventov pracujúcich v strojárskych podnikoch.

Navštívené školy: rok 2016
  rok 2015
   

 

 

 

License for Education

We would like to thank APIS Informationstechnologien GmbH for their friendly support and for supplying the fmea software APIS IQ-Software for free for research and education!

Veda a výskum ŽU v Žiline

Katedra dopravnej a manipulačnej techniky
prezentovaná rektorkou ŽU v Žiline
Dr. h. c. prof. Ing. Tatianou Čorejovou, PhD.
v relácii Euroskop televízie
            

Veda a výskum ŽU v Žiline

 

Rýchle kontakty

KONTAKT:

Katedra dopravnej a
manipulačnej techniky
Strojnícka fakulta
Žilinská univerzita v Žiline
Univerzitná 8215/1
010 26 Žilina
Slovenská republika


GPS SÚRADNICE: 
49°12.135' N 18°45.396' E
 

SEKRETARIÁT:

tel.: +421(41)513 2551
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

ŠTUDIJNÉ ODDELENIE:

tel.: 041 / 513 2508
tel.: 041 / 513 2507